Szanowni Państwo, 

Serdecznie zapraszam do udziału w webinarium pt. „Aktualizacja Programu Lekowego Leczenia Raka Płuca i Międzybłoniaka Opłucnej – Nowe Technologie Nowe Szanse”, który odbędzie się online w dn. 03.10.2023r. o godz. 18:00 na platformie Meeting15.

Jest to przede wszystkim niepowtarzalna okazja do wspólnego przedyskutowania nowych zastosowań programu lekowego. Wydarzenie będzie skłaniało również uczestników do wymiany doświadczeń, w których kręgu zainteresowania znajduje się diagnostyka i leczenie nowotworów płuca i obszaru klatki piersiowej.

Spotkanie zapewne stworzy świetną okazję do aktywnego udziału z wykładowcami podczas panelu dyskusyjnego, którzy na co dzień są świetnymi praktykami i mają odpowiednią wiedzę i umiejętności w zakresie prezentowanej tematyki. Prelegentami będą wybitni polscy specjaliści w dziedzinie onkologii. Swoim udziałem zaszczycą nas mi.in. prof. dr hab. n. med. Renata Langfort, Prof. dr hab. n. med. Maciej Krzakowski oraz dr hab. n. med. Magdalena Knetki-Wróblewska.

Podczas spotkania od prof. dr hab. n. med. Renaty Langfort dowiemy się jakie są wymagania patomorfologiczne i molekularne wobec nowych technologii w programie leczenia NDRP oraz zdobędziemy szczegółową wiedzę w zakresie leczenia. Ja zaś osobiście przedstawię audytorium jak działa Lorlatynib w 1 linii leczenia NDRP ALK /+/. Prof. dr hab. n. med. Maciej Krzakowski opowie zaś o działaniu Atezolizumabu w leczeniu uzupełniającym NDRP po leczeniu radykalnym operacyjnym R0, natomiast dr hab. n. med. Magdalena Knetki-Wróblewska poruszy tematykę dot. działania Sotorasibu w leczeniu NDRP KRAS G12C.

Zachęcam Państwa bardzo serdecznie do aktywnego udziału w naszym spotkaniu i wierzę, że wymiana doświadczeń będzie cenna zarówno dla pacjentów, jak i pożyteczna dla Państwa. Ze względu na olbrzymi postęp jaki dokonuje się w leczeniu nowotworów płuca i klatki piersiowej, program aktualnego webinarium z pewnością zaspokoi Państwa oczekiwania wobec najnowszej wiedzy, a zaproszeni wybitni Wykładowcy przekażą wszystkie nowości wobec doniesień w programie lekowym diagnostyki i leczenia raka płuca.

Do zobaczenia! 

prof dr hab n med Dariusz M. Kowalski 
Prezes Polskiej Grupy Raka Płuca
Kierownik Oddziału Zachowawczego 
Kliniki Nowotworów Płuca i Klatki Piersiowej 
Narodowego Instytutu Onkologii-Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie

PROGRAM SPOTKANIA
3 października 2023

18:00 – 18:05 Wprowadzenie
– prof. dr hab. n. med. Dariusz M. Kowalski

18:05 – 18:25 Wymagania patomorfologiczne i molekularne wobec nowych technologii w programie leczenia NDRP
– prof. dr hab. n. med. Renata Langfort

18:25 – 18:45 Lorlatynib w 1 linii leczenia NDRP ALK /+/
– prof. dr hab. n. med. Dariusz M. Kowalski

18:45 – 19:00 Przerwa Reklamowa

19:00 – 19:20 Atezolizumab w leczeniu uzupełniającym NDRP po leczeniu radykalnym operacyjnym R0
– prof. dr hab. n. med. Maciej Krzakowski

19:20 – 19:40 Sotorasib w leczeniu NDRP KRAS G12C
– dr n. med. Magdalena Knetki-Wróblewska

19:40 – 20:00 Dyskusja i Pytania

20:00 – 20:05 Podsumowanie
 prof. dr hab. n. med. Dariusz M. Kowalski

SPONSORZY